Adventi naptár és koszorú

— Felvéve: , ,
Létrehozás: 2008. november 20., 14:44 Legutolsó módosítás: 2008. november 20., 14:46

Adventi naptár és koszorú készítéshez adunk ötleteket, hasznos tudnivalókat.

Adventi naptár és koszorú

Adventi koszorú

Vászonkoszorú: 
Pamutvászonból vágjunk ki három csíkot (karácsonyi mintával, kb. 10 cm-es), varrjuk végig, fordítsuk ki, tömjük meg vatelinnel, vagy fonjuk össze koszorúvá. A végén varrjuk össze az azonos anyagokat, és a varrás helyét tüntessük el egy masnival. Ajtóra akasztható, de akár asztalra is helyezhető. Még ajándéknak is kitűnő.

Kézkoszorú: 
Ötlet kisgyerekeseknek. Ablakra való koszorú.
 A/4-es zöld színű fénymásoló papírra vagy vastagabb kartonpapírra kirajzoljuk a gyerek kis kezét, legalább 6-7-szer egymásután, s ő nagy igyekezettel kivágja őket. A kis kezeket szépen egymáshoz ragasztjuk, koszorú formára, azaz kifelé vannak az ujjak. Lehet díszíteni piros papír masnival, vagy kicsi csillagokkal, fényes díszekkel. 

Termésgolyó:
Nagyon mutatós, ha készen kapható fehér golyóba szegfűszeget dugdosunk úgy, hogy a golyót teljesen befedje. Készítsünk hozzá akasztót, amit drótra erősítünk és beledugjuk a golyóba. Így fel is lehet akasztani. Sokáig illatozik.

Só-liszt-víz koszorú:
Nagy koszorúhoz szükséges: 1kg liszt és 1 kg só, 6 dl víz és 10 evőkanál étolaj. Hatalmas lesz, súlyos, de gyönyörű. A koszorúalap kb. 6-7-8 cm átmérőjű hurka, amit koszorúformává alakítunk. Vízzel lehet összeragasztani - ecsettel megkenjük a tésztát. A gyertyával, amit majd beleteszünk, kiszúrjuk négy ponton és a lyukak mellett feldíszítjük a koszorút, hogy az alap nem is látszik ki.
Először leveleket tegyünk rá tésztából, /kerek lapos forma 1-2 mm, késsel erezet rajzolva, vége összecsípve/, majd almákat készítsünk /kis gömbölyű labdacsok, a végébe szegfűszeg/, vagy körtét, gyümölcsöket, kis bogyókat, diókat is lehet formázni, illetve hosszú lapos vékony tésztacsíkokból szalagokat is tehetünk a koszorúra. Fenyőágat is lehet tésztából, mindent, amit csak a képzelet elbír. Lassan süsük, akkor szép, ha már barnás árnyalatú. A sütő nem egyformán süt, így az egyik rész barnább lesz, a másik világosabb. A csónaklakk kiemelheti ezeket a szép árnyalatokat. Évekig eláll, nem repedezik, és nem büdösödik. Fali koszorúhoz előre tegyük bele az akasztót, illetve merevítőnek 1-2 vastagabb drótot. 

Gyertyatartó só-liszt-vízből:
Az alap hasonló arányú só-liszt-víz-olaj keverék tészta, mint a koszorúnál. Kicsi gyertyatartóval kezdjük, utána lehet naggyal folytatni. A gyertyatartót gombócból formázzuk, akkorából amekkora a 2 kezünk között elfér. Simára gömbölyítsük, gyertyával nyomjunk lyukat bele, majd levelek, gyümölcsök, vagy virágok jönnek rá.

Szalma alapú koszorú:
Vegyünk adventi koszorúhoz sima szalma alapot, ragasszunk rá diót, fél dióhéjat, szárított narancshéjat, vagy szárított narancsszeleteket, gesztenyét, mogyorót, borítsuk be az egészet. Vastag zöld gyertyákat rakjunk rá, dugdossunk közé fagyöngyöt.
A gyümölcsök szárítása: Karikázzuk fel kb. fél cm vastagságúra és tegyük a radiátorra. Időnként forgassuk meg, néhány nap alatt kiszáradnak, bár lehet, hogy ha hirtelen száradnak hullámosak lesznek, ezért nehezéket rakhatunk rájuk. 

Adventi kiskomód:
24 db gyufásdobozból lehet kis komódot ragasztani, mindegyik előlapja díszíthető (szalagok, gyöngyök, stb.), és természetesen számozható. Következő évben pedig újra felhasználható. 

Zacskócskák:
Adventi naptárt készíthetünk úgy is, hogy készítünk 24 db kis papírzacskót, vagy varrunk ki maradék anyagokból, esetleg filcből zsákocskákat. A zacskók változatos módon díszíthetők. Felakaszthatóak karton vagy farostlemez fenyőre, de akár hurkapálcára vagy valami masszívabb rúdra is.

Dobozos naptár:
A gyógyszeres dobozokból is készíthetünk adventi naptárat. Ragasszuk őket egymás mellé, esetleg egy kartonra, ami fenyőt mintáz.

Mézeskalács naptár: 
Írjunk 1-24-ig, mézeskalács figurákra számokat, ezek lesznek egy-egy nap kis meglepetése. A falra fenyőformában aggassunk gallyakat (tartósabb fajta, nem hulló fenyőágból), vagy egy vázába tegyük őket, és ezekre kerüljenek a kalácsok. A figurákat minden napra variálhatjuk, hatodikára lehet például Mikulás alakút készíteni, 24-én pedig lehet egy angyal.

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben