Bemutatjuk a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának új vezetőit

Létrehozás: 2011. december 09., 10:11 Legutolsó módosítás: 2011. december 09., 15:17

Budapest – A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) tisztújítást tartott 2011. december 8-án, csütörtökön. A közgyűlés a következő hatéves ciklusra, 2012. január elsejétől megválasztotta elnöknek Steinbach József református püspököt és főtitkárnak dr. Fischl Vilmos evangélikus lelkészt. Szöveg és fotó: Horváth-Bolla Zsuzsanna

Bemutatjuk a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának új vezetőit

Fischl Vilmos és Steinbach József

A MEÖT elnökévé választott Steinbach József a Balatonalmádi–Balatonfűzfői Református Társegyházközség lelkipásztora és a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke, valamint a Pápai Református Teológiai Akadémia tanára. Eddig elnökségi tagja volt a MEÖT-nek.

A Budapesti Református Teológiai Akadémián szerzett református lelkészi oklevelet. Tanulmányait a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karán folytatta, ahol középiskolai református vallástanári diplomát vehetett át, majd a Pannon Egyetem Bölcsészettudományi Karán az antropológia-etika-társadalomismeret szakot végezte el. Kutatási területe: a keresztyén üzenet mai kommunikálása, az ezzel járó kihívások vizsgálata. Németül beszél.

Dr. Fischl Vilmost a MEÖT főtitkárává választották. A Csővári Evangélikus Egyházközség lelkésze az ökumenikus tanács dialógusbizottságának az elnöke.

Az Evangélikus Hittudományi Egyetem teológus-lelkész szakának elvégzése után a Budapesti Corvinus Egyetem külügyi szakértői szakát végezte el. Tanulmányait a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Hadtudományi Doktori Iskolájában folytatta, ahol PhD fokozatot szerzett. Szakterülete az iszlám-arab világ, valamint a biztonságpolitika. Kutatási területei közé tartozik az egyház és állam kapcsolatának vizsgálata, különös tekintettel a nemzetközi szervezetekre (Egyházak Világtanácsa, Európai Egyházak Konferenciája). Angolul, arabul és németül beszél.

 

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa együttműködési fórumot kínál a magyarországi egyházaknak és egyházi szervezeteknek, és legfontosabb feladatának az egyházak közötti együtt munkálkodás erősítését és a Jézus Krisztusról való közös bizonyságtételt tekinti. A most megválasztott tisztségviselők legfontosabb feladatuknak tekintik, hogy a mai válságos világban, amikor társadalmak és gazdaságok esnek szét, az ökumenén keresztül megerősítsék az embereket, és egységet teremtsenek.

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben