A kórházmisszió tavaszi konferenciáján: Gondolatok a találkozóról

Létrehozás: 2010. március 11., 13:45 Legutolsó módosítás: 2010. március 12., 10:54

2010. március 5-6-án rendezték meg a kórházmisszió tavaszi konferenciáját Leányfalun, a Szent Gellért lelkigyakorlatos házban. Mintegy 20 önkéntes segítő jött el erre az alkalomra, különböző felekezetekből, akik már évek óta részt vesznek az alkalmakon. A téma: Külső-belső konfliktusainkról szólt, az előadók pedig a következők voltak: Gregersen Labossa György evangélikus lelkész, a diakóniai bizottság vezetője, Buda Annamária diakóniai osztályvezető, Balogh Éva, Heinemann Ildikó, Honti Irén és Kulcsár Zsuzsa kórházlelkészek. Az alkalomról több beszámolót is kaptunk, most Oravecz Mária adventista kórházi lelkigondozó írását adjuk közre.

Gondolatok a tavasz kórházmissziói konferenciáról

2010. március 5-én és 6-án volt az Evangélikus Kórházi Lelkigondozói szolgálat tavaszi konferenciája Leányfalun. Többféle gyülekezetből voltunk: evangélikus, katolikus, református, adventista, körülbelül 20 fő. 

Egyik fő téma a konfliktusainkat járta körül. Kulcsár Zsuzsanna kórházlelkész előadásában példákat hozott a bibliából a konfliktusokra, Balogh Éva kórházlelkész a Tomas Gordon-féle konfliktusmegoldásról tartotta előadását.

Heinemann Ildikó rávette a jelenlevőket, hogy rajzban fejezzék ki, és dolgozzák fel a most leginkább foglalkoztató konfliktusaikat.

Ez elég nehéz feladat volt, rájöttünk, hogy mennyire elvesztettük a valamikor gyermekként megvolt jó rajzkészségünket.

Honti Irén kórházlelkész lógóterápia felől közelítette meg a belső konfliktusainkat.

Gregersen-Labossa György evangélikus lelkész, diakóniai osztályvezető az önkéntesség jelentősége az evangélikus egyház diakóniájában címmel tartott előadást.

Az előadások számomra sok új, eddig ismeretlen perspektívából mutatták meg a konfliktus megoldási módokat.

Tomas Gordon hit elvei, hármas én üzenet. Volt, aki behozta a csoportba a saját konfliktusát, és azt szerepjátékon keresztül meg lett jelenítve, át lett beszélve.

Természetesen Jézus Krisztus segítsége szükséges belső békénk megteremtéséhez, ő ad belső gyógyulást, ő tudja elvenni fájdalmunkat.

Gregersen-Labossa György előadása rámutatott a szociális munka és a diakónia közti különbségre. Történelmi áttekintést adott a diakóniai munkáról. Idézte Sztehlo Gábort, aki azt mondta a diakóniáról, hogy a „kezek evangéliuma”. Beszélt az oltártól oltárig való szolgálatról.

Összefoglalva: jól megszervezett, egymásra épülő színvonalas előadásokat hallottunk.

A hallottak alapján jobban meg tudom majd érteni az embereket, akikkel a kórházmisszió során találkozom. Saját családomon belül is tudom majd alkalmazni az itt megtanult technikákat.

Péntek este az előadásokhoz kapcsolódó filmet is megnézhettünk. Késő éjszakába nyúló beszélgetések voltak. Sikerült kicserélni tapasztalatainkat, egymás hitéből épültünk.

Áldott két napot töltöttünk együtt. Köszönjük a szervezőknek.

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben