Együttműködési megállapodást kötött a Karitász és a Belügyminisztérium

Létrehozás: 2010. augusztus 16., 11:17 Legutolsó módosítás: 2010. augusztus 16., 11:17

Budapest – Együttműködési megállapodást írt Pintér Sándor belügyminiszter, Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök, a Katolikus Karitász elnöke és Szenczy Sándor, a Baptista Szeretetszolgálat lelkész-elnöke, hogy hatékonyabban együtt tudjanak működni a segítségnyújtásban. Forrás: Magyar Kurír

Pintér Sándor belügyminiszter a kedd délutáni sajtótájékoztatón elmondta: az árvizek után vége a védekezésnek, eljött a helyreállítás ideje. Mint mondta, az egyházi szervezetek eddig is kivették részüket a segítségnyújtásból. Az együttműködés megállapodást azért kötik meg, hogy az eddiginél gyorsabban, hatékonyabban és pontosabban tudjanak a rászorultaknak segítséget nyújtani, és hogy a helyreállítás is gördülékenyebb legyen. A jövőben ezért jobban összehangolják az állam és a szeretetszolgálatok munkáját.

Szenczy Sándor, a Baptista Szeretetszolgálat lelkész-elnöke elmondta: az árvízi katasztrófa áldozatainak százmillió forinttal tudtak segíteni, a természetbeni adományok értéke pedig háromszázmillió forint.

Spányi Antal püspök, a Katolikus Karitász elnöke kifejtette: a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia az első hírek után 12 millió forint gyorssegélyt juttatott el az árvízkárosultaknak, majd templomi gyűjtés keretében további 220 millió forint gyűlt össze erre a célra, és ehhez jöttek még a természetbeni adományok. Rámutatott, hogy a Karitász nemzetközi szervezet, amely elsősorban nem pénzzel, hanem emberi segítséggel tud a bajba jutottak javára lenni. Spányi Antal megemlítette, hogy még a székesfehérvári papi otthon nyugdíjasai is 250 ezer forintot gyűjtöttek össze nyugdíjukból a károsultak javára.

Az együttműködési megállapodás értelmében a Karitász a helyreállítás-újjáépítés időszakában együttműködik a kitelepítettek ellátásában, a rászorultság figyelembe vételével részt vesz az újjáépítés feladataiban, az árvízkárosultak lakhatási feltételeinek biztosításában, házaik felújításában, ingóságaik pótlásában. A többi karitatív szervezettel együtt tájékoztatja a Belügyminisztériumot tevékenységéről. A minisztérium a sérült vagy megsemmisült házakról kimutatást ad a Karitásznak, és rendszeresen tájékoztatja a helyreállítás lépéseiről a szervezetet, valamint minden karitatív szervezettel együtt koordinációs megbeszéléseket, egyeztetéseket tart.

A Karitász igazgatója, Écsy Gábor Magyar Kurírnak kifejtette: Szendrőládon 41 megrongálódott házat látogatnak meg a Karitász mérnökeivel, akik felmérik a teendőket. Ezután a munkatársak a házakhoz szállítják a szükséges alapanyagokat, majd az önkormányzat szociális munkásai, mesteremberei elvégzik a helyreállítást. Számos ház van, ahol már csak a festés van hátra, a Karitász munkatársai pedig további négy faluban is dolgoznak.

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben