Méltányos és emberséges betegellátásért – nemzetközi konferencia a Vatikánban

Létrehozás: 2010. november 18., 12:33 Legutolsó módosítás: 2010. november 18., 12:35

Róma – Az Egészségügyi Dolgozók Lelkigondozásának Pápai Tanácsa 25. alkalommal rendezi meg nemzetközi konferenciáját az egészségügyi dolgozók számára, amely az idén a „Méltányos és emberséges betegellátásért a Caritas in veritate kezdetű enciklika tükrében” témát tárgyalja. A találkozóra november 18-án és 19-én kerül sor a Vatikánban, az új szinódusi aulában és az Augustinianum Patrisztikai Intézet épületében. Forrás: Magyar Kurír

Az esemény célját, részletes programját november 15-én mutatták be a Szentszék Sajtótermében. A sajtótájékoztatón Federico Lombardi szentszéki szóvivő a kezdeményezés idei témájával kapcsolatban elmondta, hogy az „meghatározó szerepet játszik az emberi méltóság és igazságosság” kérdésében is. A nemzetközi összejövetelre mintegy 750 résztvevőt, köztük kutatókat, egészségügyi dolgozókat, papokat, szerzeteseket és világi híveket várnak a világ mintegy 65 országából.

Előadást tart többek között Tarcisio Bertone bíboros államtitkár; Peter Turkson bíboros, a „Iustitia et Pax” Pápai Tanácsa elnöke; Gianfranco Ravasi érsek, kinevezett bíboros, a Kultúra Pápai Tanácsának elnöke; Ferruccio Fazio, Olaszország egészségügyi minisztere, valamint Ettore Gotti Tedeschi, a vatikáni bank (IOR) elnöke.

Zygmunt Zimowski érsek, az Egészségügyi Dolgozók Lelkigondozása Pápai Tanácsának elnöke a sajtótájékoztatón a konferencia elsődleges célját fogalmazta meg, amely az egészségügyi ellátáshoz való hozzájutás megkönnyítésére és javítására irányul. „A feladat, hogy értékeljük a gazdasági és társadalmi rendszerek adta lehetőségeket az igazságosság és a szeretet erkölcsi kívánalmainak fényében.” Sajnos a szegények és az emigránsok nem jutnak gyógyszerhez és egyéb egészségügyi ellátáshoz, elsősorban a megfizethetetlen költségek, illetve a gazdaságilag kevésbé fejlett országok nem megfelelő egészségügyi ellátása miatt – mondta Zimowski érsek.

A Katolikus Egyház mintegy 117 ezer egészségügyi struktúrát tart fenn és vezet, amelyeknek nagy része pontosan ezekben az országokban van. „Erkölcsi kötelességünk, hogy minden embert egyenrangúan kezeljünk, ugyanolyan méltón, ugyanazokat a lehetőségeket megadva mindenkinek az egészséges élet érdekében. Ezért senkit sem lehet kizárni az egészségügyi ellátásból, sem pedig nem megfelelő beteggondozásban részesíteni” – hangsúlyozta a pápai dikasztérium elnöke.

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben