Katrin Göring-Eckardt nem akar reklámot az áttéréseknek

Létrehozás: 2010. július 01., 12:33 Legutolsó módosítás: 2010. július 01., 12:35

Berlin – A Németországi Protestáns Egyház (EKD) zsinatának elöljárónője, Katrin Göring-Eckardt elutasította azt, hogy a katolikusoknál reklámozzák a protestáns egyházba való áttérést. Forrás: epd.de, evangelikus.hu

„Az világos, hogy a kapuink bárki számára nyitva állnak – mondta a protestáns egyházparlament elnöke az epd – Evangélikus Sajtószolgálatnak adott interjújában. – Nem vennénk komolyan azokat az embereket, akik a katolikus egyházból bánattal lépnek ki, ha rögtön egy reklámszórólappal ostromolnánk meg.

Göring-Eckardt azonban megerősítette azt a reménységét, hogy az ökumené terén előrelépések fognak bekövetkezni és a 2011-ben Drezdában megrendezésre kerülő Evangélikus Egyházi Napokon a különböző felekezetű házaspárok együtt vehetnek majd úrvacosrát.

Robert Zollitsch, a Német Katolikus Püspöki Konfernecia vezetője ugyanis a II. Ökumenikus Egyházi Napok müncheni rendezvényén megígérte, hogy közvetíteni fog a pápa felé.

A reformáció 500. jubileumának megünneplésével kapcsolatban Göring-Eckardt óva intette a protestánsokat attól, hogy ezt csak magukban ünnepeljék. Az evangélikus egyháznak elöl kell járnia abban, hogy ennyi idő után sikerüljön tisztázni azt a kérdést is, mit jelent a reformáció napjainkban.

„Ültetünk egy új almafát vagy csak egy régit sajnálgatunk és csalódottak vagyunk amiatt, hogy a gyümölcsök egyre kisebbek és ízetlenebbek lesznek? Vagy pedig ültetünk egy körtefát is, mert most ezt mindenki így csinálja?” – tette fel a kérdést Göring-Eckardt.

„A politika is sokat tanulhat az egyháztól – különösen ha értékekről és orientációról van szó. Az egyház mer kényelmetlen utakon is járni és közben figyel arra, hogy a tulajdonképpeni lényeg megmaradjon.”

Göring-Eckardt szerint azonban az EKD-nak foglalkoznia kell nagy szociálpolitkai problémákkal is, a szociális összetartozás, az egészség és a demencia ennek magját jelenthetik.

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben