Politikai vitát kavart a német püspökasszony – Käßmann és Guttenberg beszélgetnek majd Afganisztánról

Létrehozás: 2010. január 06., 15:32 Legutolsó módosítás: 2010. január 06., 15:36

Frankfurt am main – Miután Margot Käßmann püspökasszony újévi prédikációja – amelyben az Afganisztánban szolgáló német katonák leszerelésére célzott – mondhatni politikai bonyodalmakat okozott Németországban, a püspökasszony és a német védelmi miniszter, Karl-Theodor zu Guttenberg úgy tervezik, hogy közösen tárgyalnak a kérdésről. Forrás: epd.de

Politikai vitát kavart a német püspökasszony – Käßmann és Guttenberg beszélgetnek majd Afganisztánról

Karl-Theodor zu Guttenberg

A Németországi Protestáns-Evangélikus Egyház (EKD) bejelentése szerint január 11-én kerül sor a beszélgetésre. Käßmann örömét fejezte ki, hogy a védelmi miniszter megkeresésére azonnal igent mondott és a CSU politikusával szeretne az evangélikus egyház békére irányuló etikai pozícióiról beszélni.

A „Leipziger Volkszeitung” szerdai számában Guttenberg egy interjúban elmondta, hogy szeretne a német kormány Afganisztán politikájáról is elbeszélgetni a püspökasszonnyal, és szeretne arra is fényt deríteni, hogy a püspökasszony hogyan jutott azokra a nézetekre, amelyeket prédikációjában kifejtett.

Mint ahogyan arról honlapunkon mi is beszámoltunk, a 25 millió protestáns hívő püspökasszonya a drezdai Frauenkirchében arról beszélt, hogy „a fegyverek nem fognak békét teremteni Afganisztánban”, amelyet aztán a politikusok úgy értelmeztek, mintha a püspökasszony a német csapattestek kivonására szólította fel a kormányt. Käßmann azonban azonnal reagált a félreértésekre és prédikációja közzétételével helyretette a dolgokat.

A püspökasszonyt támogatja a berlini püspök, Markus Dröge is és hasonlóképpen vélekedik a katolikus püspök, Stephan Ackermann is, akik szerint félreértelmezték Käßmann mondatait. Mindketten azonban ennek kapcsán a szövetségi katonák bevetésének újraértelmezésére szólítottak fel és alapvetően támogatnák, ha a kormány egy kivonulási stratégia mellett döntene.

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben