A G8-országok püspökeinek felhívása a csúcstalálkozó résztvevőihez

Létrehozás: 2009. június 25., 12:32 Legutolsó módosítás: 2009. június 25., 12:34

A gazdasági és pénzügyi válságra való tekintettel a fejlett ipari országok katolikus püspökei felhívással fordultak a júliusi olaszországi G8-csúcstalálkozó résztvevőihez, hogy tegyenek nagyobb erőfeszítéseket a szegénység felszámolására és az éghajlatváltozás hatásai ellen. Forrás: Magyar Kurír

A G8-országok állam- és kormányfőinek címzett közös levélben az Egyesült Államok, Kanada, Japán, Oroszország, Anglia és Wales, Skócia, Németország, Franciaország és Olaszország püspöki konferenciáinak elnökei úgy fogalmaznak: a szegény országok a legkevésbé felelősek a jelenlegi globális gazdasági válság kialakulásához, mégis őket érintik leginkább annak negatív hatásai. A politikusoknak ezért vállalniuk kell a felelősséget és meg kell előzniük a további gazdasági válságok kialakulását.

A püspökök utalnak az ENSZ által megfogalmazott Millenniumi Fejlesztési Célokra, és hangsúlyozzák: teljesíteni kell „fejlesztési támogatás emelésének kötelezettségét". Az államközösség 2000-ben arra kötelezte el magát, hogy 2015-re a felére csökkenti az extrém szegénységet.

A környezetvédelemmel kapcsolatban a püspökök hangsúlyozzák: olyan mechanizmusokat kell létrehozni, amelyek lelassítják a klímaváltozás folyamatát, illetve támogatják a szegényeket és a fejlődő országokat az éghajlatváltozás okozta negatív hatásokhoz való alkalmazkodásban. Ehhez megfelelő technológiákat és tartós fejlődést kell biztosítani – írják a püspökök.

A levél német nyelven itt olvasható.

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben