A CCEE és a CEC vegyes bizottsága I. Bartolomaiosz konstantinápolyi pátriárkánál járt

Létrehozás: 2010. március 11., 10:54 Legutolsó módosítás: 2010. március 11., 10:56

Isztambul – Az Európai Püspökkari Konferenciák Tanácsának (CCEE) és az Európai Egyházak Konferenciájának (CEC) vegyes bizottságát tegnap magánkihallgatáson fogadta I. Bartolomaiosz konstantinápolyi pátriárka. A találkozóra a patriarchátuson került sor a CCEE és a CEC vegyes bizottságának éves találkozója részeként, amely március 7. és 11. között zajlik Isztambulban. Forrás: Magyar Kurír

„Nagy öröm számomra, hogy a keresztény egyházak képviselőit a patriarchátuson üdvözölhetem, egy olyan helyen, amely úttörő szerepet játszott az ökumenikus mozgalomban” – köszöntötte vendégeit a pátriárka. – „Mindannyian az emberiség javán munkálkodunk, ezért arra hívok minden egyházat, hogy járjon elöl elkötelezetten és a többiekkel szövetségben a közös keresztény tanúságtétel előmozdításában Európában, és ezzel különleges módon járuljon hozzá a kihívásokkal szembeni helytállásunkhoz. Tavaly december óta a CEC életének új szakaszába lépett. A CCEE-vel való együttműködés minden bizonnyal segíteni fogja a két szervezet közös küldetését, hogy együttesen tanúságot tegyünk hitünkről, amint azt híveink várják tőlünk.”

„Reméljük, hogy munkánk együttes üzenetet eredményezhet az európai társadalom felé. A történelmi és kulturális változások, amelyek az utóbbi évtizedekben végbementek Európában, a keresztény közösségek közös tanúságtételét és együttműködését sürgetik a keresztény értékek védelme és társadalmunkban való előmozdítása érdekében.” – fogalmazott nyitóbeszédében Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke, majd arra kérte a pátriárkát, hogy elkötelezetten járuljon hozzá a keresztények egységéhez, és továbbra is kellő bölcsességgel cselekedjen.

A találkozó végén Emmanuel francia metropolita, a CEC elnöke megköszönte a pátriárkának a vendéglátást, és mindenkit emlékeztetett rá, hogy a két egyházi szervezetnek kötelessége a tanúságtétel. „Úgy határoztunk, hogy folytatjuk utunkat és közös tanúságunkat Európában, mert a világnak szüksége van arra, hogy minket együttműködni lásson. Ezenfelül meg kell erősítenünk az összeköttetéseket egyházaink és szervezeteink között.”

A kihallgatás során a két európai egyházi szervezet élete mellett szó esett azokról az ünnepségekről is, amelyet 2013-ban, a 313-as milánói ediktum kiadásának 1700 éves évfordulóján több európai városban (Isztambulban, Milánóban, Belgrádban) szerveznek.

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben