Isten szeme mindent lát? – Ünnepi előadások a reformáció alkalmából

— Felvéve: , ,
Létrehozás: 2010. október 29., 08:56 Legutolsó módosítás: 2010. október 29., 09:01

Debrecen – Ünnepi előadásokat tartott a Kölcsey-főiskola a reformáció emléknapja alkalmából csütörtökön. A wittenbergi csalogányról és isten szeméről is szó esett. Forrás: civishir.hu

Isten szeme mindent lát? – Ünnepi előadások a reformáció alkalmából

Vitéz Ferenc

Baráth Béla, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem docense egyháztörténeti évfordulók kapcsán szólt a reformációról. Jeles jubileumok említése közt sokat szólt Philipp Melanchthonról, a wittenbergi csalogányról, aki már 17 évesen egyetemi diplomát szerzett. Tanításában arra figyelmeztetett, hogy az iskolák alapításával és tudomány művelésével többet tehetnek a népért, mintha új arany vagy ezüstlelőhelyre bukkannának. Baráth Béla előadásában összefoglalta a reformáció válságkezelési stratégiáit, melyek tanulságként hasznosíthatóak a mai világban is.

Vitéz Ferenc, a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola docense pedig a művészet református szimbólumairól adott elő. Az Isten szeme motívum hagyományos és újabb értelmezése alcímmel készült prezentációjában a gyógyító, védelmező funkcióval társított szimbólumok értelmezése kapott fő szerepet. A különböző egyházi és népi művészetekben megjelenő szakrális képi megjelenítésekre fektette a hangsúlyt.

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben