Húsz éve sugároz egyházi és vallási műsorokat a Magyar Televízió

Létrehozás: 2010. május 31., 10:03 Legutolsó módosítás: 2010. május 31., 10:04

Húsz évesek az egyházi és vallási műsorok a Magyar Televízióban. Ezt ünnepelte az a reprezentatív találkozó, amelyet május 28-án rendeztek a Televízió székházának elnöki tanácstermében. Meghívottak voltak azok az egyházak, felekezetek képviselői, akik közreműködnek – az MTV-vel kötött szerződés értelmében – vallási és egyházi műsorok létrehozásában. Forrás: Magyar Kurír / Pákozdi István

Medveczky Balázs ügyvezető elnök köszöntötte a megjelenteket, hangsúlyozva: a bibliai értékekre szüksége van a MTV-nek, amely minden vasárnap három órát biztosít ezeknek a programoknak. A pénzügyi nehézségek ellenére fontos, hogy ezek továbbra is megmaradjanak.

Erdő Péter bíboros, prímás érsek a köszönet szavain túl azt is hangoztatta: nem mentes ez a két évtized a megrázkódtatásoktól, a problémáktól, amelyek odáig vezettek, hogy a hétköznap estéken megszólaló katolikus műsorokat az egyház akarata ellenére egy olyan vasárnap délelőtti időpontban sugározzák, amikor a hívek templomban vannak, tehát nem tudják nézni a műsorokat. A főpásztor idézte a francia és a törökországi példákat, ahol a közszolgálati televíziók nagyvonalúan adnak helyet még a kisebbségben lévő vallási közösségeknek is.

Bölcskei Gusztáv református püspök a szerződés újratárgyalását szorgalmazta, valamint azt, hogy a keresztény értékeknek a vallási műsorokon túl is legyen helyük a televízióban. Fabinyi Tamás evangélikus püspök a TV és az egyházak közötti szerződést egy húsz éves házassághoz hasonlította, amelyben voltak megpróbáltatások, a médiatörvény hatására olykor kényszerházasságnak minősült, mégis képes a megújulásra.

Hozzászólt még a zsidó felekezet, a baptisták, a metodisták és az Evangéliumi Teljes Közösség, valamint a buddhisták képviselője, akik a „Sokszínű vallás” című műsorban kaptak helyet. Az összejövetelt Balog Zoltán képviselő szavai, a TV elnöke elismerő oklevelének átadása és a megemlékezést vezető Téglásy Ferencnek, a Vallási Stúdió vezetőjének beszéde zárta le. A találkozó nyílt, kritikus, őszinte hangnemben zajlott, a korábbi, sokszor hamis udvariaskodások után.

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben