Evangélikusok segíthetnek a szentesieknek

Létrehozás: 2011. május 09., 09:54 Legutolsó módosítás: 2011. május 09., 09:55

Megszűnés fenyegeti Szentes város patinás intézményét, a Petőfi Sándor Általános Iskolát. Pedig lenne alternatíva: a helyi evangélikus lelkész, Pathó Gyula lapunknak elárulta, egy minapi informális beszélgetésen az egyház felajánlotta, hogy átveszi az intézmény működtetését, ám a polgármester még nem mondott igent. Lapunk tegnap többször kereste Szirbik Imre MSZP-s városvezetőt, ám lapzártáig nem értük el. Úgy tudjuk, az iskolabezárás kérdésében még semmi sem dőlt el, az ügyről május végén dönt majd a helyi képviselő-testület. Forrás: Magyar Hírlap / Zsebők Csaba

Az értékes, belvárosi környezetben található általános iskola több mint százéves múltra tekint vissza, Kodály-módszeres ének-zenei oktatása országos hírű, és jó lehetőséget kínál halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek felzárkóztatására. Az önkormányzat által működtetett tanintézet épületét ráadásul nemrégiben újították fel. Gémes László, a Fidesz Csongrád megyei frakcióvezetője felhívta a figyelmünket arra, hogy a felújítást lehetővé tevő pályázatba belefoglalták, hogy az intézményben évekig oktatási tevékenységet kell folytatni.

Értesüléseink szerint érdemi indoka nincs a „Petőfi” bezárásának, el is indulhatna egy első osztály szeptembertől, ugyanis a minimálisan meghatározott létszám felett jelentkeztek az intézménybe. „A Petőfi tőszomszédságában működik a megyei fenntartású Zsoldos Ferenc Szakközépiskola. Mivel a Zsoldos B épülete lerobbant állapotban van, a Petőfiben szívesen használnánk három-négy termet. Ennyi amúgy is szabadon áll, s a termek nagy részében pedig tovább működhetne az általános iskola” – hallhattuk Gémes Lászlótól.

Mindezek miatt homályosnak tűnik, hogy miért is kellene lelakatolni a Petőfi kapuját. Kétségtelen, hogy értékes ingatlanról van szó, ám még évekig oktatási tevékenységet kell folytatni a felújított épületben. Ha azonban a szomszédos szakközépiskola beköltözne a Petőfi néhány tantermébe, akkor felszabadulna a Zsoldos B épülete. S bár a szakközépiskola megyei fenntartásban van, a leharcolt B épület a városi önkormányzat tulajdonában áll.

Mindenesetre egyáltalán nem biztos, hogy a szocialista városvezetés oktatási céllal működtetné a szóban forgó ingatlanrészt. Városi pletykák szerint akár egy jobb fajta – talán fizetős – nyugdíjasotthon is kialakítható lenne a B-ben. Mint lapunk korábban megírta, márciusban száz–százötven szülő, pedagógus és diák tüntetett Szentes főterén az általános iskola megmaradásáért. Nem sokkal azelőtt Karikó-Tóth Tibor alpolgármester és egy szocialista képviselő kereste fel az érintett iskolák vezetőségét, és szakértői véleményre hivatkozva, bejelentette az iskolák bezárását. Az ügy pikantériája, hogy Karikó-Tóth maga is érintett az ügyben, hiszen a Kiss Bálint Református Általános Iskola igazgatója. Karikó-Tóth a Pálmások Szövetsége színeiben politizál, a szövetség Szirbik Imre és a szocialista frakció partnere a közgyűlésben. Szirbik – arra hivatkozva, hogy nincs ügy – márciusban nem volt hajlandó nyilatkozni a Magyar Hírlapnak.

Információink szerint Szentesen nem csitul a szülők és tanárok haragja: május végére újabb tiltakozást szerveznek, hogy nyomást gyakoroljanak Szirbik Imrére és a baloldali város­vezetésre.

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben