Egy hónap múlva dőlhet el a tanítóképző beolvadásának pontos ideje

Létrehozás: 2010. szeptember 15., 14:40 Legutolsó módosítás: 2010. szeptember 15., 14:43

Debrecen – A feladatok felosztásával folytatódott a Debreceni Református Hittudományi Egyetem és a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola összevonását koordináló testület második, szeptember 13-i (hétfői) ülése – tájékoztatott Derencsényi István, a Tiszántúli Református Egyházkerület lelkészi főjegyzője. Forrás: haon.hu

Az összevonás további részleteiről azonban nem kívánt bővebb információkat elárulni. Mint mondta, egy hónap múlva, október 13-a után tudnak az eddig elért eredményekről érdemben beszámolni.

Más forrásból úgy tudjuk, jelenleg a 2011/12-es szemeszterben indítandó szakok akkreditációja folyik, s ettől függhet az intézmények összevonásának időpontja is. Ha ugyanis nem sikerül az „adminisztráció”, akkor az egybeolvasztást is egy későbbi időpontra kell tolni azért, hogy a főiskolai oktatás zavartalanul működhessen.

Az idő kérdéséről egyébiránt Derencsényi István egy a főiskolán rendezett dolgozói fórumon korábban úgy fogalmazott: sem időben, sem megoldásban nem fogják nyargaltatni az előttük álló kérdéseket. E szavait dr. Völgyesi Zoltán, a főiskola egy évre kinevezett új rektora idézte múlt heti bemutatkozó sajtótájékoztatón.

Karként integrálódni

Mint arról korábban beszámoltunk, a Tiszántúli Református Egyházkerület Tanácsa, mint a Debreceni Hittudományi Egyetem és a Kölcsey Református Tanítóképző Főiskola fenntartója arról határozott, hogy közösen kívánja működtetni a két intézményt.

A főjegyző akkor arról beszélt lapunknak, hogy a két intézmény gazdaságossá tétele, és a tanítóképző szakmai színvonalának erősítése is szerepelt az indokok között. Leszögezte: az intézményi beolvadás folyamata az állami és egyházi felsőoktatási törvényeknek megfelelően fog lezajlani, melynek következtében a hallgatók semmiféle jogsérelmet nem szenvedhetnek.

„Karként szeretnénk majd integrálódni” – olvasható Dr. Völgyesi Zoltán nyilatkozata az egyházmegye honlapján egy, a beolvadásról szóló cikkben. „A rektor szerint ez többek között arra is lehetőséget adna, hogy megőrizzék a nagy múltra visszatekintő intézmény nevét. Völgyesi Zoltán beszámolt arról is, hogy az egyesülés előkészületei elkezdődtek, a folyamat irányítására koordinációs bizottság alakult, de azt még nem lehet tudni, hogy a jövő tanévre, vagy későbbi időpontra jön létre az egységes debreceni egyházi felsőoktatás” – írja a portál.

Akkreditáció:

A felsőoktatásban az akkreditáció azt a tényt rögzíti, hogy egy intézmény (egyetem, főiskola) képzésében érvényesülnek mindazok a normák, amelyek garantálják, hogy a különböző képzési szinteken nyújtott ismeretek megfelelnek a hazai, illetve nemzetközi elvárásoknak.

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben