Elismerték a példamutató diákok tudását

Létrehozás: 2012. június 13., 11:25 Legutolsó módosítás: 2012. június 14., 10:13

Békéscsaba – Az országos középiskolai tanulmányi versenyen helyezést elért huszonkét Békés megyei tanulót köszöntötte a minap a Békés Megyei Kormányhivatal. Erdős Norbert kormánymegbízottól, országgyűlési képviselőtől oklevelet és könyvutalványt vehettek át a példamutató diákok. Forrás: beol.hu

A Békés Megyei Kormányhivatal békéscsabai nagytermében köszöntötte az országos középiskolai tanulmányi versenyen helyezést elért tanulókat Erdős Norbert kormánymegbízott, Blaskovits Péter főigazgató, dr. Jelenka Gyöngyi igazgató és Tóth Imre oktatási főosztályvezető. Tóth Imre beszédében kiemelte, mennyire fontos a nemes értelemben vett küzdelem, amelyben a Békés megyei diákok remekeltek.

Utána Erdős Norbert köszöntötte az elismerő ünnepségen szép számban résztvevő tanulókat, az oktatási intézmények büszke igazgatóit, a felkészítő tanárokat, illetve a szülőket és hozzátartozókat, akik nemcsak elkísérték a gyerekeket, hanem a tanulásban és a mindennapi életben is nagy segítségére voltak a diákseregnek, megfelelő hátteret teremtettek. Kiemelte az oktatási rendszer fontosságát.

„A történelmi és nemzetközi tapasztalat alapján az egész nemzet felemelkedéséhez, a biztos gazdasági, morális alapokon nyugvó jövő megteremtéséhez elengedhetetlen a magas színvonalú, versenyképes tudást biztosító iskolarendszer. Az elmúlt évek gazdasági válságában Európa és a világ államai ráébredtek, hogy a fenntartható fejlődés érdekében kiemelten fontos befektetési pont az oktatás – emelte ki, s így folytatta: – A magyar kormány célja, hogy az új köznevelési törvény elfogadásával a megújuló iskolarendszerben az állam ismét kitüntetett feladataként kezelje a nevelést, oktatást, és gondoskodjon annak szabályozásáról, irányításáról, ellenőrzéséről, valamint az oktatás rendszerének színvonalas működéséről is. A törvény és a Nemzeti Alaptanterv megteremti annak garanciáját, hogy minden egyes magyar gyermek hozzájuthasson a későbbi boldogulását segítő magas színvonalú oktatáshoz.”

Erdős Norbert kiemelte a pedagógusok szerepét, akiknek tisztelet jár a munkáért, a nemzet alázatos és odaadó szolgálatáért, a sikerekért és a gyermekek nekik köszönhető tudásáért, erkölcsi, testi és lelki fejlődéséért. A kormánymegbízott megköszönte, hogy segítik és támogatják a diákokat, amivel a jövő nemzedékének felemelkedését is mozdítják elő.

Ennek fényében köszöntötte Székely Jolán volt középiskolai tanárt is, aki fél évszázadig szolgált pedagógusként, így aranydiplomát, jubileumi díszoklevelet vehetett át. Erdős Norbert hangsúlyozta, elismerés illeti azokat a diákokat is, akik szorgalmasan fejlesztik tehetségüket, kitartóak a mindennapokban és kiemelkedő eredményeikkel példaként állíthatóak társaik elé, mutatva, a tanulás hosszú távon is a legkifizetődőbb befektetés.

„Őszinte elismeréssel fordulok a szülőkhöz is, hisz’ az értékek kialakításában az elsődleges szerepet a család tölti be, ezért csak úgy lehet sikeres nemzedéket nevelni az iskolában, ha a pozitív családi értékeket, példát felerősítjük” — folytatta. Gratulált azoknak az intézményeknek, intézményvezetőknek és felkészítő tanároknak is, akik támogató környezetet biztosítanak a felzárkóztatásra szoruló tanulók mellett a tehetséges diákoknak is.

Mint kiemelte, a Békés Megyei Kormányhivatal elismeri a tudáson alapuló kimagasló teljesítményeket, ennek fényében a kilenc évtizedes múltra visszatekintő OKTV-n helyezést elért valamennyi Békés megyei diákot, a felkészítő tanárokat és az intézményeket is. A lassan magunk után hagyott tanévben összesen 11 intézmény 22 diákja ért el helyezést, kimagasló eredményt Békés megyéből az OKTV-n, akiket 20 felkészítő tanár segített.

„Békés megyében ez az első alkalom, hogy kormányhivatali ünnepséget rendezünk az elismerés jegyében, tisztelegve a magas teljesítmény előtt. Ezzel évente visszatérő hagyományt is kívánunk teremteni. Büszkék vagyunk a Békés megyei diákok eredményeire, közülük kiemelten az ünnepeltekére, bízunk abban, hogy a megszerzett tudást itthon kamatoztatják, hasznosítják, itt maradva vagy visszatérve Békés megyébe” – zárta Erdős Norbert.
 
A diákok, az oktatási intézmények és a felkészítő tanárok munkáját dicsérték, jutalmat osztottak


Dobogós helyezést értek el: Hornok Rita, Lestyan Ágnes és Szabó Alexandra (Szlovák Gimnázium, Békéscsaba); Fodor Noémi, Martyin Andrea és Aslam Krisztina (Nicolae Balcescu Román Gimnázium, Gyula); Lobmayer Nelli (Békéscsabai Evangélikus Gimnázium). Helyezettek lettek: Ancsin Ádám (Gépészeti és Számítástechnikai Szakközépiskola, Békéscsaba); Szujó Dóra (Péter András Gimnázium, Szeghalom); Kovács Balázs és Szőke Kis Bernadett (Petőfi Sándor Gimnázium, Mezőberény); Pécsi-Huszár Zoltán és Kovács Gergő (Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, Békéscsaba); Iszlai Enikő (Andrássy Gyula Gimnázium, Békéscsaba); Gál Jolán, Szóth Nikoletta, Horváth Réka és Asztalos Emese (Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakközépiskola, Békéscsaba); Bogyó Henrietta (Nicolae Balcescu Román Gimnázium, Gyula); Kereki Gergő és Seprenyi Ágnes (Erkel Ferenc-gimnázium, Gyula), Turcsányi Áron (Vajda Péter-gimnázium, Szarvas).

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben