Egyházmegyei presbiteri csendesnapot tartottak Kiskőrösön

Létrehozás: 2009. november 30., 16:34 Legutolsó módosítás: 2009. november 30., 16:36

Kiskőrös – November 28-án a Bács-Kiskun Egyházmegye közel kilencven presbitere jött el a kiskőrösi imaházba, csendesnapra. Advent első vasárnapjának szombatján a lelki feltöltődés és megerősödés lehetőségét kínáltuk akkor, amikor a nap témája így hangzott: Testi-lelki egészségünk. Szöveg és fotó: Lupták György. Az eseményről az Evangélikus Élet következő számában is olvashatnak (2009. 12. 06.).

Gyökössy Endre írja a test és a lélek kölcsönhatásáról a következőket: „Amit a mai orvostudomány már tud, azt a zsoltáros több ezer évvel ezelőtt érezte, sőt le is írta pl. a 32. Zsoltár 1-5. versében.” Ezt a zsoltárt egy neves pszichológus éppen ezért „pszichoanalitikus”, Iélekelemző zsoltárnak nevezte el.

Szeverényi János országos misssziói lelkész erre a zsoltárra építve foglalta egységbe azt, amit a nap többi előadója a maga szemszögéből mondott el. A megélt bűnbocsánat, az ezt megelőző felismerésekkel, bűnlátással, elengedhetetlen a gyógyuláshoz. Aki dacol Istennel, az nem kér Isten gyógyító ajándékából sem.

Dr. Koch Béla háziorvos Balatonszabadiból, átélt eseteken keresztül tett bizonyságot arról, hogy evangélikus hívő orvosként, hogyan próbálja betegeinek megmutatni a teljes, testi-lelki gyógyulás útját. A doktor úr kis könyvet is írt, amely immáron a negyedik kiadását éri meg karácsonyra, s amelyet jó szívvel lehet kezébe adni gyülekezeti beteglátogatóknak éppúgy, mint maguknak a betegeknek.

Honti Irén kiskunhalasi lelkész, aki az ottani nagy kórház evangélikus kórházlelkésze is, ugyancsak tapasztalataira építve mondta el, lépésről lépésre hogyan tehetünk mi magunk is testi-lelki egészségünkért.

A gutaütött ember meggyógyításának története hittanosok kedvence. Mert itt bontják meg a tetőt a beteghordozók, hogy a nyíláson át engedjék le kötélen Jézus lábai elé a mozgásképtelen, béna embert. S Jézus az ő hitüket látva gyógyítja meg a bénát.

A nap egyik hazavihető tanulsága volt a felismerés, szabad nekünk is „odahinni” Jézushoz betegeinket. A másik pedig, amit oly nehezen tanulunk meg: test és lélek összhangja nagy esély a gyógyulásra. Elhangzott a pontos szám, nyolc-tízszeres esélye van a gyógyulásra annak a betegnek, aki Istenben bízik és hisz Jézus Krisztus gyógyító szeretetében!

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben